Nadruk dtg

Nadruk dtg DIRECT-TO-GARMENT to inaczej nadruk cyfrowy bezpośredni. Technologia świetnie sprawdza się przy wykonywaniu nadruków na bawełnie i innych tkaninach absorbujących wodny atrament, takich jak: len, wiskoza, jedwab. Cyfrowa technologia idelanie odwzorowuje fotografie, przejścia tonalne oraz nadruki wielokolorowe. Nadruk dtg nie wymaga poniesienia dodatkowych kosztów przygotowania produkcji, dzięki czemu jest opłacalny już od 1 sztuki.

W tej technologii najwięcej zależy od maszyny drukującej oraz jakości stosowanych atramentów. Nasza drukarnia może się pochwalić urządzeniem uznanym za najlepszą drukarkę dtg na świecie. Jest nią Brother GT-381. Takich samych maszyn używają największe i najbogatsze firmy na całym świecie od Japonii, poprzez Niemcy, aż po USA. Spośród wielu dostępnych atramentów wybraliśmy oryginalny tusz Brothera kierując się priorytetem najwyższej jakości i żywotności nadruków. Atramenty posiadają atest Oeco-Tex (R) Standard 100, co umożliwia ich stosowanie na odzieży dziecięcej i niemowlęcej.

Nadruk dtg CMYK (kolorowy)
Nadruk dtg CMYK stosuje się do nadruków na jasnych materiałach. Nadruki najlepiej wychodzą na białej bawełnie, jednak często na prośbę naszych Klientów drukujemy na szarych i pastelowych kolorach. Nadruk wykonany na innym kolorze niż biały cechuje się mniejszym nasyceniem oraz ma tendencje do przekłamywania kolorów. Nadruk w tej technologii można drukować na prawie każdym materiale, jak bawełna, poliester, wiskoza, juta, jedwab, len, skóra i wiele innych. Naruk jest niewyczuwalny w dotyku, ekologiczny, oddychający. Nasi klienci uwielbiają nadruki CMYK za ich lekkość i komfort w użytkowaniu. Niski koszt atramentu pozwala zastosować tę technologię od jednej sztuki – do nawet kilku tysięcy sztuk.

Nadruk dtg CMYK + WHITE (kolorowy z białym)
Nadruk dtg z białym atramentem pozwala na nadruk również na ciemnych materiałach. Biały atrament jest potrzebny, aby kolory były wyraźne na ciemnym tle. Drukarka najpierw kładzie podkład z białej farby, a dopiero później jest drukowany kolor. Biały atrament musi zostać nałożony w ilości 10 krotnie większej niż tusz CMYK, aby uzyskać dobrze kryjącą biel na kolorowej koszulce. Właśnie dlatego nadruk z białym poddrukiem jest zupełnie inny w dotyku niż sam nadruk dtg CMYK utrwalony na białej koszulce.

Jednak pomimo wyczuwalnej warstwy atramentu, nadruk dalej przepuszcza powietrze i jest komfortowy w użytkowaniu. Technologię tę można stosować do nadruku na bawełnie oraz mieszankach zawierających co najmniej 80% bawełny. Stosujemy ją od 1 sztuki do kilkuset sztuk. Zastosowanie białego atramentu kilkukrotnie podraża koszt wykonania nadruku, dlatego wydrukowanie wzoru z białym atramentem może być kilkukrotnie droższe niż wydrukowanie tego samego wzoru bez białego atramentu.

Zastosowanie technologii nadruku dtg
Dzięki dodatkowemu oprzyrządowaniu oraz wiedzy i doświadczeniu drukarzy, jesteśmy w stanie drukować nie tylko na zwykłych koszulkach, ale również na koszulkach polo z guzikami, skarpetkach, bluzach z suwakiem, na trampkach, czapkach z daszkiem, wykrojach, rękawach i wielu innych tekstyliach.

Przygotowanie grafiki do druku
Grafika powinna być zapisana na przezroczystym tle, co umożliwia format png, tiff oraz wszystkie formaty wektorowe. Zalecany system kolorystyczny to kolorystyka RGB. Korzystając z CMYK też jesteśmy wstanie drukować, ale w RGB łatwiej nam zapanować nad kolorami. Rozdzielczość grafiki powinna wynosić co najmniej 300 dpi. Prosimy zachować rozsądek przy wysyłaniu grafik z internetu, większość takich grafik posiada bardzo niską rozdzielczość, co będzie przyczyną uzyskania niskiej jakości nadruku.